HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Avcı Bakalit bir aile şirketi olup 1955 ten bugüne İstanbul Süleymaniye’de hizmet vermektedir. Şirketimizin kurucusu Kenan Avcı’ dır. Kenan Avcı, 1955′ te Süleymaniye – Kurtel Han’ da ”AVCI Madeni Eşya İmalatı” adı altında başladığı bakalit kulp, saç kulp ve kesme kalıpları imalatına daha sonra kurduğu Küçükköy’deki fabrika ile devam ederken bunun yanında alüminyum döküm işlerine de başlamıştır. AVCI markalı alüminyum kapı kolları, pencere mandalları ve kapı/pencere kolu aynaları Türkiye’nin dört bir yanında satışa sunulmuştur.

Kısa zamanda piyasanın en büyük üreticileri arasına giren Avcı Madeni Eşya, daha sonrasında Kenan Avcı’ nın oğulları Orhan Avcı, Ayhan Avcı ve Özkan Avcı’ nın da şirkete katılımı ile ismini “Avcı Mutfak Eşyaları LTD.ŞTİ.” olarak tescil ettirmiştir. Kenan Avcı’ nın emekliliğinden sonra şirketin başına Orhan Avcı geçerek Süleymaniye’ deki satış ve müşteri ilişkileri merkezini yönetmeye başlamıştır. Kardeşleri Ayhan Avcı ve Özkan Avcı da fabrikanın yönetiminde başarıyla rol almışlardır. Sektördeki değişimler gözönüne alınarak elektrikli süpürge toz torbaları ve yedek parçaları satışına başlanırken Orhan Avcı’nın oğulları Serdar Avcı, Serkan Avcı ve Selim Avcı da şirkete dahil olmuşlardır.

Genel olarak piyasalardaki dalgalanma ve bozulmalar nedeniyle 2003 yılında kardeşleriyle yollarını ayıran Orhan Avcı, şirketin başına oğlu Serkan Avcı’ yı getirerek şirketin ismini de “Avcı Bakalit” olarak değiştirip bir kaç sene sonrasında emekli olarak şirketi tamamen oğullarının yönetimine bırakmıştır.

Serkan Avcı şirketin başına geçtikten sonra, elektrikli süpürge toz torbaları ve yedek parçaları (hortum, boru, emici, kulplar ve filitreler) satışına ağırlık vererek piyasadaki yerini korumayı başarmıştır. Bunun yanında bakalit ve saç kulpları, cila ve temizlik malzemeleri, ocak malzemeleri (begler ve düğmeleri), cam kapaklar, düdüklü tencere lastikleri, Cam Kavanoz ve Kapakları, Aspratör Filtreleri, Züccaciye Ürünleri ve Hırdavat Çeşitlerinin toptan ve perakende satışı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

BİLGİ
  • FİRMA :AVCI BAKALİT
  • KURULUŞ :1995
  • FALİYET :BAKALİT ÇEŞİTLERİ
" BAKALİT VE SÜPÜRGE TOZ TORBALARI "